בית ההנדסאי והטכנאי

עיצוב לוגו

רקע כללי:
אגודת בית ההנדסאי והטכנאי פועלת כעמותה מקצועית שמטרתה לארגן ולקיים פעולות לקידומם המקצועי, חברתי, תרבותי, חינוכי של ציבור חבריה - הנדסאים וטכנאים. קהל היעד העיקרי של האגודה הנם הנדסאים, טכנאים ועובדים שונים במקומות העבודה הגדולים במשק. טווח הגילאים הנו 21 ומעלה.

החלטות עיצוביות:
כחלק מתהליך המיתוג נדרשתי לחקור, בהיבט העיצוב, כמה עולמות תוכן ובניהם עולם האגודות והעמותות (גם בארץ וגם ברחבי הגלובוס), עולם הטכנולוגיה וההייטק, עולם ההנדסאים והטכנאים והעולם החברתי. הבנתי שעיקר התוכן של האגודה אינו בהיבט המקצועי, אלא בהיבט החברתי עבור קהל יעד מקצועי ספציפי.
העקרונות שהנחו אותי בעבודה היו: הטכנולוגיה והמקצוע כערכים מחברים (הצורה המאפיינת את הטכנולוגיה במקרה הזה היא גלגל השיניים), האדם היחיד כחלק מהחברה (הנדסאי או טכנאי הוא חלק מקבוצה איכותית של אנשים ואותם מאפיינים הדמויות בתוך הגלגל) הישראליות (בחרתי להשתמש ב-6 קודקודים המייצגים מגן דוד) והמבחר הרחב של התחומים תחת הכותרת “הנדסאי” (מגוון הצבעים ההיקפי של הלוגו מכיל את גלגל הצבעים). מבחינה טיפוגרפית, החלטתי להשתמש בגופן ASSISTANT, שזהו גופן סן סריפי עברי-אנגלי, הכולל 6 משקלים שונים המיועדים לשימוש חופשי באמצעות Google Fonts.

מה כולל הפרויקט:
עיצוב לוגו והנפשת MOTION.